Utylizacja odpadów zakaźnych

Odpady zakaźne Odpady zakaźne to odpady medyczne oraz weterynaryjne, które mogą nieść ryzyko chorób. Zawierają one żywe drobnoustroje albo toksyny i istnieje podstawa do przyjęcia, że mogą przyczyniać się do chorób ludzi i zwierząt.

Do odpadów zakaźnych zaliczamy:

  • części ciała i organy,
  • pojemniki do przechowywania krwi,
  • zainfekowane podkłady i pieluchomajtki,
  • produkty pozostałe po żywieniu pacjentów przebywających na oddziałach zakaźnych.

Jak pakować odpady zakaźne?

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z października 2017 roku takie odpady należy zbierać do jednorazowych worków albo pojemników wyprodukowanych z folii polietylenowej. Są one odporne na działanie wilgoci oraz środków chemicznych, co sprawia, że umieszczone w nich odpady zakaźne nie stanowią zagrożenia. W przypadku pozostałości mających ostre krawędzie, trzeba wkładać je do sztywnych pojemników, które możemy Państwu dostarczyć w ramach działalności naszej firmy. Do momentu odebrania odpady te mają być magazynowane w specjalnym, przeznaczonym do tego celu pomieszczeniu.

Postępowanie z odpadami zakaźnymi

Odbieramy odpady zakaźne Zakaźne odpady mogą być unieszkodliwiane metodą termiczną w specjalnych spalarniach odpadów zakaźnych. Nie można umieszczać ani na zwykłych składowiskach, ani spalać w zwykłych spalarniach. Dodatkowo ich likwidowanie wymaga zezwolenia ze strony Głównego Inspektora Sanitarnego, który wydaje zgodę na działanie instalacji albo specjalnych urządzeń do unieszkodliwiania odpadów zakaźnych.

Facebook

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na portalu facebook.

face

pojemniki na odpady

Oferujemy pojemniki, które są odporne na przekłucie, konstrukcja otworu wrzutowego umożliwia bezpieczne i wygodne zbieranie odpadów.

Pojemniki na odpady Pojemniki na odpady

ZGŁOŚ ODBIÓR ODPADÓW

Poprzez formularz na stronie możesz w łatwy sposób zgłosić odbiór odpadów.

Nasz adres

EkoEuropa Energy Sp. z o.o.
00-848 Warszawa
ul. Żelazna 59a lok. 1324
Adres do korespondencji:
ul. Ząbkowska 23/25 lok. U-10
03-736 Warszawa
tel. (22) 631 88 97
NIP: 527-26-32-018
REGON: 141749935

e-mail: info@ekoeuropa.pl